Download MP3 for KINA GECESİ TÜRKÜLERİ | Oğlan Bizim Kız Bizim - Züleyha


Listen this mp3


Share this mp3


Description

Kına gecesi için en iyi müzik önerileri, kına gecesi şarkı listesi. Kına gecesi türkü önerileri.

Oğlan Bizim Kız Bizim - Züleyha Şarkı Sözleri:

Geldi gelin kınası
Ağlasın kız anası
Oğlan bizim kız bizim
Çatlasın kaynanası

Geliyor düğün alayı
Kaynanalar çeksin halayı
Kazanlarda aş pişer
Kaynanaya iş düşer
Kız anası gelince
Kaynana hemen küser

Geliyor düğün alayı
Kaynanalar çeksin halayı

Gelin allar giyinir
Damat ile yürünür
Onu gören kaynana
Oğlum diye öğünür

Geliyor düğün alayı
Kaynanalar çeksin halayı ------------------------------

Kına gecesi organizasyonu en az düğünün kendisi kadar özenilmesi ve planlanması gereken bir etkinliktir. Düğünden bir yada birkaç gün önce yapılan kına gecenizi organize etmek konusunda hiç fikir sahibi değilseniz size harika önerilerimiz var. Çok eğleneceğiniz ve davetlileriniz için de harika bir kına gecesi olması için yapmanız gereken birkaç adım var. İşte kına gecesi nasıl yapılır konusunda birkaç tavsiye.

Kına geceleri uzun yıllardan beri yerine getirilen bir gelenek. Ufak tefek değişikliklere uğrasa da hala birçok gelin adayı bu geleneği uygulamaktan vazgeçmiyor. Nişan ya da düğün planlaması kadar vakit ve bütçe isteyen kına gecelerini hem daha ekonomik hem de daha mütevazi yapmak da sizin elinizde.

Kına geceniz için maliyeti biraz düşürmek için el yapımı ürünleri tercih edebilirsiniz. Kına geceleri için paket halinde satılan tüm süsleri kendiniz de yapabilir ve davetlilerinize hediye edebilirsiniz. Ancak bunun için vaktiniz yoksa elbette hazır süs ve hediyeler de işinizi görecektir.

Kına gecenizi daha neşeli ve eğlenceli hale getirmek için son dönemin modası olan çerçevelerden yararlanabilirsiniz. Hemen her yerde bulabileceğiniz bu çerçeveler, kına gecesinde çekilen fotoğrafları çok daha eğlenceli kılar. Üzerinde sizin ve damat adayının isminin yer aldığı bu çerçevelerle harika bir anı bırakabilirsiniz.

Aynı şekilde fotoğrafları süsleyecek olan konuşma balonları da kına gecesi trendleri arasında yer alıyor. Üzerinde esprili birkaç mesajın bulunduğu bu konuşma balonları ile komik maskeler de davetlilerinizin hoşça vakit geçirmesi için ideal olabilir.

Kına gecelerinde kına yakımı esnasında mumlarla dans etme geleneği çok yaygındır. İşte davetlilerin ellerinde tutacağı mumlar farklı şekillerde seçebilirsiniz. Kendinize göre kişiselleştirebilir ya da kına gecesi konseptine uygun olarak satın alabilirsiniz. Bu şık mumları kına sonrasında davetlilere hediye ederek harika bir anı bırakabilirsiniz.
Kına gecelerinde ağır yemekler ya da yiyecekler bulundurulmaz. Bunun yerine bir masa hazırlayarak lezzetli ve hafif atıştırmalıklar sunabilirsiniz. Üzerinde baş harflerinizin yer aldığı kalpli kurabiyeler ve de gelin-damat figürlü cupcakeler iyi bir seçim olabilir.
Son dönemde moda olan Osmanlı tarzındaki kına geceleri de tercih edilebilir. Sultan stilinde bir bindallı giyebilir ve davetlilerinizden de bu tarzda elbiseler giymesini rica edebilirsiniz. Mekan süslemesi ve dekorasyonu da elbette Osmanlı konseptine uygun olmalı. Müzikleri ve ikramlarıyla tam bir sultan gecesi yaparak sevdiklerinizle hoş bir gece geçirebilirsiniz. Kına gecenizi şık bir mekanda yapmak gibi bir zorunluluğunuz da yok elbette. Farklı bir kına gecesi organizasyonu yapmak istiyorsanız birçok konsept var. Örneğin abiyeler giyip dans etmek yerine evinizde kız arkadaşlarınızla bir pijama partisi düzenleyebilirsiniz. Eski kız arkadaşlarınızla eski günlerinizi anabilir, dedikodu yapabilir ve kınanızı yakarken de çok eğlenebilirsiniz. Hamamda kına gecesi de son dönemin trendleri arasında yer alıyor.

Yazının tamamını okumak https://www.gigbi.com/blog/kina-gecesi-icin-fikirler/
Ve daha fazla ilham almak için https://www.gigbi.com Düğün, nişan, kına gecesi ve diğer tüm özel günleriniz için ihtiyacınız olan tüm profesyonellere ulaşmak için https://www.gigbi.com/